Історія Кіптів

Назва села походить від того, що перші поселенці гнали з березової кори дьоготь і їх називали кіптявиками.

Коптев Тишков хутор було згадано в переписній книзі Малоросійського приказу (1666). Також наведено поіменні відомості про мешканців хуторів: 28 людей (у т. ч. 5 підсусідків) на 22 двори (в т. ч. 1 ґрунтовий), які мали загалом 33 воли та 2 коня.

Село Коптевъ згадано в Генеральному слідстві Київського полку. Згідно з ним, 1729 року в селі було принаймні 35 дворів. Раніше село (не деревня, а тому вже з храмом) було військовим, однак ним заволодів київський полковник змѣнникъ Мокіевскій (до 1708 року). За гетьманським універсалом село отримав Данило Солонина, а потім — його син Олександр (згідно з універвалом гетьмана Скоропадського 1718 року).

21 червня 2018 Кіптівську ОТГ відвідали посли країн-членів G7, яку організували за Програмою «U-LEAD з Європою» та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.

У селі занепадає велике та міцне приміщення «Укрпошти», яке могло б бути прибутковим. Натомість Олена Дорошенко, директорка чернігівської філії «Укрпошти» та колишня працівниця банку, порадила завісити облуплені стіни банером з логотипом «Укрпошти».

інші Заклади категорії “Історія Кіптів”

Цифровий паспорт